می توان یک قانون جدید برای خود ایجاد کرد که تا زمانی که روی چیزی کار نکرده اید در مورد آن حرف نزنید؛ چراکه ایده ها و نظرات اگر به واقعیت تبدیل نشوند فاسد می شوند. زمانیکه تنها کاری که انجام می شود حرف زدن است دیگر از ایجاد کردن فراموش می شود. البته حرف من این نیست که در مورد ایده های خود تحقیق نکنید و سریع آن را به عمل برسانید، شما نیازی ندارید که برای حل مشکلات خود کارشناس و خبره باشید فقط این را بدانید که قبل از اندازه گیری برش را آغاز کنید یعنی اول بپرید بعد فکر کنید. 2 هفته وقت دارید تا ایده خود را به واقعیت تبدیل کنید.

چطور میتوان یک ایده را به واقعیت تبدیل کرد؟

  • ·        زمان قابل توجهی را دور از دسترس باشید:

این مرحله واقعا سخت ترین قسمت است. پیدا کردن یک زمان طولانی آزاد و رها و بدون مزاحم به نظر سخت می آید. البته روزهای تعطیل مثل جمعه می تواند زمان مناسبی برای این کار باشد. در روزهای تعطیل می توانید خود را از دنیا جدا کنید و کل زمان روز خود را به خلاقیت و ایجاد کردن سپری کنید بدون هیچ مزاحمی حتی آشپزی هم نکنید، نه دوستی ، نه تلفنی و نه اینترنتی.

  • طرح کلی زدن :

این همان تکنیکی است که نویسنده ها هنگام نوشتن کتاب از آن استفاده می کنند. یک خودکار و کاغذ بردارید و پروژه خود را به مراحل کوچک تبدیل کنید و روی کاغذ بیاورید حتی اگر این مراحل احمقانه به نظر برسند مثلا « برم مغازه یک مداد بخرم » در 2 دقیقه تمام مراحل را روی کاغذ بیاورید. بعد از 2 دقیقه توقف کنید. حالا شما نقشه خود را دارید. کلید اصلی این است که برای آن محدودیت زمانی بگذارید تا جائیکه می توانید روی کاغذ با عجله پیش بروید نیازی نیست نقشه شما کامل و بی عیب و نقص باشد.

  • ·        اینجا منطقه جستجو نیست :

زمانیکه شما در حال خلق کردن هستید، جستجو کردن ممنوع است مگر اینکه بخواهید در مورد چگونگی انجام کاری خاص تحقیق کنید. جستجو در گوگل یکی از این موارد است حتی افکار، نظرات جدید و هر چیزی که حواس شما را پرت می کند جزء این منطقه ممنوع محسوب می شود. برای حل این مشکل می توانید تمام این مواردی که حواس شما را پرت می کنند یادداشت کنید خواهید دید که دیگر در ذهن شما حباب نمی زنند و می توان گفت شما در منطقه جستجو ممنوع هستید.

  • قسمت آسان، خلق کردن :

زمانی که شما خود را آماده موفقیت می کنید خلق کردن و ایجاد کردن، آسانترین قسمت است . وقتی این پروسه را پیگیری می کنید به حالتی می رسید که ذهن شما بی حس می شود و همین جاست که شما شناور می شوید و به سمت موفقیت هدایت می شود مثل این است که تمام تمرکز و انرژی شما بر روی کاری که در حال انجام آن هستید ریخته می شود.