سطل آشغال یک جای جادویی است که می تواند اطلاعات زیادی را در مورد دیگران به شما بگوید. بله در دنیایی که می توان با وسایل دیجیتالی دیگران را بهتر شناخت عجیب است که بدانید از طریق چیزهایی که دیگران به دور می اندازند هم می توان اطلاعات زیادی بدست آورد. البته با خواندن این مطلب به سراغ آشغال های دیگران نروید چراکه این یک نوع تجاوز به حریم خصوصی دیگران است. هدف از این متن این است که از این اطلاعات استفاده کنید تا بتوانید از حریم خصوصی خود مراقبت کنید.

چه چیزهایی می توان در آشغال پیدا کرد؟ کارشناس امنیتی آقای برندون گرگ در این زمینه مثالهایی را زده اند که جالب است بدانید : جستجو در سطل آشغال دیگران، می تواند مدارک و اطلاعات وسیعی را در اختیار شما بگذارد. چیزی که یک تکه آشغال بی معنی است می تواند اطلاعاتی در مورد سوء ظنی باشد که باعث شود زندگی یک فرد معمولی را زیرو رو کند. نام خانوادگی، آدرس قبلی، شماره تلفن، شماره حساب، پرینت بانکی، پرینت خرید کارت های اعتباری، DNA ( مسواک، شانه، فنجان و … ) و در واقع پوسته هر گونه اطلاعات خام می تواند ابزاری برای پیدا کردن اطلاعات باشد.

چطور می توان از این اطلاعات به نفع خود استفاده کرد؟ فرقی ندارد چه آشغال در سطل آشغال چه به صورت آنلاین در لابه لای ایمیل و اطلاعات کامپیوتری شما قابل استفاده است مانند اطلاعاتی که در قسمت جستجو برای یافتن اطلاعات جدید در شبکه یافت می شود یا فایلهایی که با دوستان خود به اشتراک گذاشته اید البته اگر این اطلاعات، زنجیره ای باشند به درد می خورند در غیر این صورت به همان شکل آشغال دور انداختنی هستند.

چطور می توان نقشه ها را خنثی کرد؟ افراد باهوش اطلاعات خصوصی خود را قبل از دور انداختن معدوم می کنند مثل خرد کردن و ریز ریز کردن مدارک حساس و حتی کندن لیبل دارویی و از بین بردن ایمیل و هرگونه اطلاعات شخصی مثل کارت پستال های تبریک و نامه ها که می توانند در مورد تاریخ تولد و نام دوستان و خانواده اطلاعاتی را فاش سازند. تنها راه خنثی سازی نقشه های دیگران در این زمینه خرد کردن و ریز ریز کردن اطلاعات است.