حرکات دست هنگام حرف زدن بیانگر چه نکاتیست؟

اکثر ما هنگام حرف زدن دست خود را تکان می دهیم حالا چه در حال سخنرانی باشیم یا در حال گپ زدن با دوستان؛ ولی جالب است بدانید این حرکات داستانهای پنهانی برای شنونده دارند. حتما در مورد زبان بدن یا    ( body language ) چیزهایی شنیده اید . در اینجا 5 حالت مختلف از زبان حرکت دست را بیان می کنیم:

1-    اگر در هنگام حرف زدن، دست هیج حرکتی نداشته باشد : معمولا بیانگر بی تفاوتی گوینده است.

2-    اگر کف دستها حالت باز ( زاویه 45 درجه ) داشته باشد : صداقت و آشکاری حرفهای گوینده را می رساند.

3-    اگر کف دستها باز و روبه پایین باشد : اطمینان گوینده را می رساند.

4-    اگر حرکات دستها در جلوی صورت باشد : بیانگر عصبی بودن گوینده است.

5-    اگر حرکات دستها زیاد و باز باشد : نشانگر آشفتگی گوینده و عدم کنترل اوست .

چطور با تنفس میتوان استرس را دور کرد؟

چنانچه روز کاری شلوغی دارید یا رئیس تان روی اعصاب شما راه می رود ،حتی اگر نتوانید از پشت میز کارتان تکان بخورید میتوانید در زمان کوتاه با انجام یک سری تنفس به آرامش برسید و کنترل خود را بازیابید. همانطور که پشت میز کار خود نشسته اید 6 تمرین تنفسی که برگرفته از ورزش یوگاست را به روش زیر انجام دهید :

یک دست خود را روی سینه خود و دست دیگر را روی شکم خود قرار دهید. از بینی خود نفس عمیقی بکشید در همین حال با دست خود مطمئن شوید که دیافراگم، نه سینه شما، هوای کافی را دریافت کرده باشد و ریه های شما پر از هوا شود. هر روز 10 دقیقه را به این حرکت اختصاص دهید و هر بار 6 تا 10 نفس عمیق بکشید. این عمل باعث می شود سرعت ضربان قلب و در نتیجه فشار خون شما کاهش یابد. این ورزش را 6 تا 8 هفته ادامه دهید تا مزیت های ماندگار و طولانی آن را تجربه کنید.