ولنتاین نزدیک است و باز بعضی از شما در دل می‌نالید که «چی بخرم؟»
شکی وجود ندارد که فروشگاه‌های بسیاری پر از کادوهای کوچک و بزرگ می‌شوند و کافیست به یکی از آنها سری بزنید و مثل هر سال یک کادو به سبک “ولنتاینی” بخرید و خلاص. اما تکلیف آن ناله‌ی صادقانه درونتان چه می‌شود؟ آیا جز اینست که دلتان می‌خواست امسال کاری متفاوت با سال‌های قبل انجام دهید؟ هیچکس نیست که از ساختن یک خاطره فراموش‌نشدنی؛ بدون زحمت و خرج فراوان خوشش نیاید. کسی که می‌خواهید محبت و علاقه‌تان را نشانش دهید ممکن است معشوق، دوست، همکلاسی، یا از همه مهم‌تر «خودتان» باشد. پس دست به کار شوید و خاطره امسال را با خاص بودن هدیه‌‌تان ایجاد کنید.
کارت‌های سخنگو
از طربق یک تصویر ساده، حرف دلتان را بگویید! باز هم قرار است کارتی که به عنوان هدیه انتخاب می‌کنید یک قلب قرمز تکراری یا دسته گلی کلیشه‌ای باشد؟ این بار بگذارید تصویر روی کارت سخن بگوید و آنچه در قلبتان می‌گذرد را بهتر از سال‌های قبل نشان دهد.
کتاب؟!
جز انواع کتاب‌های فانتزی که با موضوع عشق و عاشقی در بازار فراوان هستند آیا کتاب دیگری هم می‌توان هدیه داد؟ هر انسانی چه مرد و چه زن در منزل کارهای مختلفی انجام می‌دهد و با وسایل گوناگونی سر و کار دارد. همچنین با افراد مختلفی ممکن است برخورد داشته باشد که هریک ویژگی‌هایی متفاوت دارند. شاید هدیه دادن کتابی که مخصوص زندگی او باشد، به خوبی بیان کند که نه‌تنها به او توجه خاصی دارید بلکه دوست دارید همیشه کمکش کنید. اگر خانه‌اش کوچک و آشفته و پر از وسایل ریز و درشت است یک راهنمای دکوراسیون فضاهای کوچک به او هدیه دهید. اگر شغلی پر استرس دارد کتاب یا فیلمی که روش‌های متنوع آرامش فکری و روحی را پیشنهاد بدهد می‌تواند هدیه خوبی باشد.
ماندگاری و نوستالژی
حالا دیگر هر محله‌ای یکی از این فروشگاه‌های انواع و اقسام چیزهایی که بشود بعنوان یادگاری هدیه داد دارد. حتماً آنها هم برای ولنتاین برنامه مفصلی چیده‌اند با اجناس و کالاهای جدید. آنچه که انتخاب می‌کنید اگر دست‌ساز است؛ ماندگار است و یا می توانید سفارش حکاکی اسم یا جمله‌ای کوتاه بر روی آن بدهید، حتماً هدیه بهتری محسوب می‌شود. از گذشته‌های دور شمع‌ها و عودها و اسانس‌ها برای ایجاد خاطراتی دوستانه و عاشقانه استفاده می‌شده‌اند. استفاده مجدد از این سنت قدیمی را هم پیشنهاد می‌دهیم به شرط آنکه شکل و رنگ و ظاهر شمعتان متفاوت باشد و ترجیحاً مدرن. به این ترتیب هنر خود را در ترکیب ماهرانه رایحه سنتی و فرم جدید نشان می‌دهید.

کادو ولنتاین برای دشمنان ولنتاین
بهرحال آنها هم بخشی از جامعه هستند و چه بسا یکی از دوستان و نزدیکان و یا حتا کسی که عاشقانه دوستش دارید از ولنتاین و آداب و رسوم و حواشی آن هیچ خوشش نیاید. با صرف کمی خلاقیت و سلیقه او را هم خوشحال کنید. قرار نیست کسی در روز ولنتاین عصبانی یا اخم کرده باشد. سفارش چاپ «محبت کلیشه‌ای را دوست ندارم» بر روی یک تیشرت یا یک لیوان یا حتی یک کارت به شکل قلب می‌تواند چنین افرادی را نیز شگفت‌زده کند.

یک نظر دربارهٔ «راهنمای ولنتاین: آیا مایلید خاطره‌ای به یاد ماندنی بسازید؟»

نظرات بسته شده‌اند.