از این جا یک سیم رد شده که روی اعصاب است.

حلقه‌های پرده حمام زنگ زده‌اند.

لکه‌های روی ماشین لباسشویی هم که حسابی خودنمایی می‌کنند و خیال پاک شدن ندارند.

هر یک از این موارد ممکن است آنقدر جزئی باشند که چندان به چشم نیایند ولی وقتی یکی پس از دیگری به  گوشه و کنار خانه اضافه شوند و خانه‌تان را خسته‌تر و قدیمی‌تر از آنچه که هست نشان بدهند چطور؟ شما این شانس را دارید که با چند روش ساده و سرگرم‌کننده، خانه‌تان را از این وضعیت نجات بخشید. همچنین بعضی قسمت‌ها که دیگر خیلی تکراری و یکنواخت شده‌اند را نیز می‌توانید به راحتی رنگ و لعاب تازه بدهید.

پشت قاب چه خبر است؟
کلیدهای کولر، درجه ترموستات، تهویه مرکزی و غیره را پشت تابلوهای نقاشی قایم کنید

یک قیچی و یک حلقه چسب برق: بالا بردن مدل ماشین‌لباسشویی
جای انگشت بچه‌ها، لک و پیس‌هایی که بهر دلیل بخاطر آنها دیگر دیواره ماشین‌ لباسشوییتان کاملاً سفید نیست نباید ذهن شما را مشغول کنند. می‌توانید با مقداری چسب برق سیاه یا رنگی این لکه‌ها را میان نقش‌های دقیق و جالبی که خودتان ایجاد می‌کنید، گم کنید.

پرده حمام را با گره‌های پاپیونی به میله آن وصل کنید نه با حلقه‌های فلزی
به این ترتیب حلقه‌های پرده‌تان زنگ نخواهد زد و به راحتی در ماشین لباسشویی تمیزشان می‌کنید.

شابلونی برای دیوار
شاید کف بعضی از آبکش‌ها و سبدها چنین دایره‌های توخالی‌ای داشته باشد که می‌توانید پس از کهنه شدنشان آن قسمت را جدا کنید و بعنوان یک شابلون برای ایجاد نقش‌هایی روی دیوار و گم کردن لکه‌های روی دیوار استفاده کنید. اگر هم خواستید شابلون را خودتان بسازید کافیست کمی تلق از لوازم‌التحریر فروشی تهیه کنید و دایره‌ یا نقش‌هایی به اندازه دلخواهتان از آن ببُرید تا یک شابلون تر و تمیز بدست آورید.

پادری روی دریچه هواکش
بخاطر آلودگی هوا در بعضی از خانه ها دریچه هواکش همیشه سیاه است. پادری‌هایی که یک قاب پلاستیکی محکم با نقش‌های پلاستیکی در میانه‌ی قاب دارند و پشتشان پد الیاف جاذب رطوبت چسابنده شده گزینه خوبی برای پوشاندن دریچه هستند. کافیست پد را از پادری جدا کنید و قاب پلاستیکی را روی هواکش نصب کنید.

وایت‌بورد خانگی

گاهی لازم است در اتاق مطالعه و کار یک وایت‌بورد داشته باشید. اما آیا وایت‌بوردی که در شرکت‌ها و ادارات و مدارس استفاده می‌شود برای منزل شما و دکور زیبای آن مناسب است؟ یک قاب قدیمی به اندازه‌ای که بعنوان وایت‌بورد مناسب باشد بردارید، به جای عکس یا تصویر، مقوا یا پارچه‌ای به رنگ مناسب داخل آن بگذارید بطوریکه تمرکزتان را از آنچه در آینده روی وایت‌بورد خواهید نوشت از بین نبرد. روی شیشه قاب با ماژیک وایت‌بورد یادداشت‌هایتان را بنویسید و بر زیبایی اتاق کارتان بیافزایید.

راهرو ورودی خانه نمایشگاه کفش می‌شود.
جعبه‌های چوبی سالمی که دارید را دور نیندازید. می‌توانید با رنگ‌آمیزی آنها بر اساس رنگ‌های ورودی خانه و نصبشان بر روی دیوار یک جاکفشی متفاوت و مدرن داشته باشید که به جلوه‌ی کفش‌هایتان اضافه می‌کند.

آشفته بازار سیم‌های پشت میز را پنهان کنید.
یک رومیزی که قشمت پشت میز بلند باشد یا حتی پارچه‌ای که فقط از پشت میز آویخته شود می‌تواند پرده‌ای ساده و شیک بین چشمان شما و سیم‌های پرینتر و کامپیوتر و انواع شارژرها باشد. برای ثابت نگه داشتن پارچه به چارچوب میز از آهنرباهای کوچک یا گیره‌هایی که پشتشان آهنربا دارد استفاده کنید.

با پارچه مورد علاقه‌تان کاغذ دیواری موقت جالبی بسازید.
کار بسیار ساده‌ایست. بسیار هم کاربردی‌تر از کاغذدیواری‌های متداول است. آنچه لازم دارید چسب سریش، آب و پارچه مورد علاقه‌تان است. اگر به جای سریش نشاسته ذرت در دسترستان باشد چسب بهتری خواهید داشت که بعداً قابل شستشو خواهد بود.

طرح جدید کانتر آشپزخانه، نقش سنگ گرانیت است!
با استفاده از کمی رنگ و تثبیت کننده و یک اسفنج با خلل و فرج درشت، کانترتان را طوری طراحی کنید که انگار حسابی برایش هزینه شده است!

زیبایی دیوار آشپزخانه با گیره‌ها و چای کیسه‌ای ها.
این ایده  از آن‌هاییست که همزمان نظم و زیبایی را به شما هدیه می‌کند.

آینه را فراموش نکنید.
ایده ساده‌ایست، ولی بسیاری از اتاق‌ها واقعاً آینه ندارند. وجود آینه باعث می‌شود اتاقتان بزرگ‌تر بنظر برسد.

کتابمودم!
مودم شما هرچقدر هم که شیک باشد احتمالاً با وسایل اطرافش هماهنگی ندارد. اگر جای آن طوریست که در دیدرس قرار دارد از یک جلد جدا شده‌ی کتاب که احتمالاً در فکر دورانداختنش هستید برای قایم کردن آن استفاده کنید.

جذابیت و تنوع، لای چارچوب در
با رنگ آمیزی قسمت داخلی در که معمولاً زبانه قفل و دیگرا اجزای آن چندان زیبا نیستند، به رنگ های اتاقتان تنوع دهید.

سیم تلویزیون در چوب‌پرده
یک چوب‌پرده معمولی یا یک میله پرده حمام می‌تواند سیم ال سی دی دیواری شما را بصورت تمیز و شیک از دید دیگران پنهان کند.