پوست اولين محافظ بدن موجود زنده در مقابل محيط است، عوامل محيطي از قبيل اشعه خورشيد و آلودگي هوا توليد كننده راديكالهاي  آزاد در پوست مي باشند همچنين عوامل تنش زا از قبيل بيماري ها، دود سيگار ومصرف بالاي الكل ممکن است باعث تشكيل راديكال آزاد در پوست انسان شود. واكنش پذيري بالاي اين مولكول ها مي تواند باعث تخريب سلولها و تقسيم سلولي گردد. اين قبيل اختلال‌ها منجر به پيري زودرس و يا سرطان پوست می‌شوند. پوست انسان استراتژي محافظتي پيشرفته‌اي در مقابل اعمال تخريبي راديكال‌هاي آزاد ايجاد كرده است. موادی به نام “آنتي اكسيدان” رادیکال‌های آزاد را قبل از اعمال اثر تخريبي خنثي مي‌كنند. اما آنتی‌اکسیدان نیز آسیب‌پذیر است. اگر غلظت راديكال هاي آزاد تا نقطه بحراني افزايش يابد آنتي اكسيدان ها تخريب شده و غلظت آنها كاهش مي‌يابد. ويتامين هاي A، B، C و E، كارتونوئيدها، بتا كاروتن و ليكوپن از جمله آنتي اكسيدان‌هاي  موجود در بدن انسان مي‌باشند. بيشتر آنتي‌اكسيدان‌ها نمي‌توانند در بدن موجود زنده توليد شوند و بايد بوسيله يك رژيم غذايي سرشار از ميوه و سبزيجات جذب گردند.

نتايج مطالعات و تحقیقات گسترده بر پوست افراد سیگاری و غیر سیگاری، همچنین افرادی که الکل مصرف می‌کنند، بيان مي كند كه غلظت كارتونوئيدها در پوست منعكس كننده سبك زندگي فرد مي باشد و تنش‌هاي روحي و جسمي به طور قابل ملاحظه‌اي سطح غلظت كارتونوئيدهاي پوست را كاهش مي‌ دهد درحالي كه رژيم غذايي سالم و سرشار از ميوه و سبزيجات موجب افزايش آن مي‌شود. در نهايت ملاحظه مي‌شود كه سبك زندگي ورژيم غذايي سالم و اجتناب از تنش‌هاي جسمي و روحي بهترين استراتژي در مقابله با پيري و سالخوردگي پوست مي‌باشد.

تحقيقات ديگري ثابت كرده است كه سطح بالاي آنتي اكسيدان‌ها در پوست باعث كمتر شدن چين و چروك‌ها در آن شده و در نتيجه پوست ديرتر پير مي‌شود. همچنين امروزه استفاده ازعصاره‌هاي گياهي مختلف در مايعات دستشويي و شامپوهاي سر و بدن بسيار متداول شده است و تعدادي ازاين عصاره‌ها حاوي مقادير زيادي آنتي‌اكسيدان مي‌باشند.   عصاره برگ زيتون حاوی آنتی اکسيدان فراوان (4 برابر ويتامين ث) است که سبب پيشگيري از تشکيل چروک‌های پوست شده و از پيری زودرس پوست جلوگيری می‌کند.

رزماری

رزماری دارای روغنی فرّار است که شامل سينئول، بورنئول، کامفر، بورنيل استات، آلفا پينن، بتا پينن می‌باشد. بسته به محل رشد گياه درصد هر يک از اين مواد متغيير می باشد. ساير ترکيبات موجود در رزماری شامل فلاونوييدها مانند جنکوانين، لونئولين، اسيدهای فنلی مانند اسيد رزمارينيک، دی ترپن ها، تری ترپن ها، تانن ها، مواد تلخ، رزين، ساپونين، مقداری چربی، کربوهيدرات، پروتئين، فيبر و  برخی املاح معدنی و ويتامين‌ها است. در ميان ترکيبات نامبرده رزمانول، رزماری کوئينون، و کارنوسول، خاصيت آنتی اکسيدانی قوی دارند و فلاونوئيدها، و فنول دی ترپن ها، خاصيت ضد ميکروبی دارند و به دليل اين دو  خاصيت  است که رزماری در صنايع غذايی و آرايشي بهداشتي مورد توجه واقع شده است.

عصاره سبوس برنجاين عصاره حاوی ويتامين E، ويتامين گروه B، اسيدهای چرب ضروری (امگا ۳ و امگا ۶) و همچنين دارای خواص آنتی‌اکسيدانی قوی است که علاوه بر تقويت و تغذيه ريشه مو و جلوگيری از ريزش مو، از لايه خارجی موها محافظت کرده و رطوبت و حالت مناسبی به آنها می‌بخشد.

عصاره مورد

برگ گياه هميشه سبز مورد دارای تانن و گامفن است. گياه مورد دارای خاصيت ضدميکروبی و آنتی‌اکسيدانی می‌باشد و به رويش موهايی که هنوز ريشه آنها در پوست سر وجود داشته ولی از ساقه شکسته‌اند، کمک مي‌کند.

عصاره سير

سير گياهی است که به دليل دارا بودن ترکيبات گوگردی و مواد معدنی از قبيل آهن، کلسيم، سديم و پتاسيم و ويتامين های A ،B1 ،‌B2 ،C خود دارای خاصيت ضدعفونی کنندگی، ضدشوره و ميکروب کشی می باشد. عصاره اين گياه با تقويت جريان خون مويرگی سبب تقويت و تحريک پياز مو و در نتيجه افزايش رشد موها گرديده و به علاوه با تنظيم ترشحات پوست کف سر، رفع شوره سر، به کمک خواص آنتی اکسيدانی خود افزايش استحکام پذيری، ترميم ساقه مو و کاهش ريزش آن ها را سبب می شود.

بین شکلات سیاه و مرکبات پیوند ایجاد کنید

پرتقال، لیموترش، نارنگی و کلا مرکبات حاوی اسید اسکوربیک هستند. این ترکیبات می‌توانند آنتی‌اکسیدان‌های موجود در کاکائو را به بهترین نحو آزاد کنند. می‌توانید با ترکیب مرکبات و شکلات سیاه یک دسر یا میان‌وعده‌ی سرشار از آنتی‌اکسیدان میل کنید. برای این کار مقداری شکلات سیاه را آب کنید و روی یک عدد نارنگی بریزید و نوش جان کنید. به همین سادگی به همین خوشمزگی!
نکته: برای آب کردن شکلات سیاه از روش بن ماری استفاده کنید. به این ترتیب که ظرف حاوی شکلات سیاه را داخل ظرف دیگر حاوی آب جوش بگذارید تا شکلات‌ها با حرارت غیرمستقیم آب شوند.

به شکلات سیاه باکیفیت نیاز دارید

شکلات سیاه بیشتر از شکلات‌های سفید آنتی‌اکسیدان دارد. میزان مساوی خرما، کشمش، آلو خشک، گردو، فندق، پسته یا بادام را با هم مخلوط کنید. میوه‌های خشک و آجیل‌ها سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. شکلات را هم خرد کرده به ترکیباتتان اضافه کنید. همه‌ی مواد را با هم مخلوط کرده قسمت‌بندی کنید. هر سری فقط دو قاشق غذاخوری از این معجون پر آنتی‌اکسیدان میل کنید.

می‌توانید آن را داخل یک ظرف کوچک بریزید و سر کار ببرید و به عنوان میان‌وعده میل کنید. البته زیاده‌روی نکنید.

روز خود را با کاکائو به پایان برسانید

محققان هلندی به مدت 15 سال پژوهش‌هایی انجام داده و روی 470 مرد مسن بررسی‌هایی انجام دادند. محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف زیاد کاکائو به کاهش فشارخون کمک کرده و خطر مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهد.
اول صبح یا وسط روز یک فنجان چای سیاه، سبز یا سفید بنوشید

حتماً می‌دانید که ژاپنی‌ها زیاد عمر می‌کنند و سالمندانشان هم کاملا سالم و سرحال هستند. یکی از اسرارشان این است که چای جاسمین زیادی می‌نوشند و این چای سرشار از کاتچین‌های آنتی‌اکسیدانی است. اگر عادت دارید کمی شیر به چایتان اضافه کنید بهتر است دست نگهدارید. نتایج پژوهش انگلیسی نشان می‌دهد پروتئین‌های شیر اجازه نمی‌دهند که آنتی‌اکسیدان‌های چای به خوبی جذب بدن شوند. نتایج پژوهش‌های سوئدی که روی 61000 زن انجام شده نیز نشان می‌دهد نوشیدن روزانه یک فنجان چای سیاه خطر ابتلا به سرطان تخمدان را به میزان 24 درصد کاهش می‌دهد.

انگور قرمز

انگور قرمز سرشار از فلاوونوئیدها می‌باشد. این ترکیبات آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که راه خرابکاری رادیکال‌های آزاد را می‌بندند. یک فنجان انگور قرمز حدود 61 کالری دارد و می‌تواند یک میان‌وعده‌ی سالم و سرشار از مواد مغذی باشد. توجه داشته باشید که انگور قرمز آنتی‌اکسیدان بیشتری نسبت به انگور سبز دارد. انگور قرمز حاوی آنتوسیانین‌ها نیز می‌باشد که انگور سبز فاقد آن است. این ترکیبات خواص ضد التهابی دارند. توجه داشته باشید هر چه انگور قرمزتر و تیره‌تر باشد آنتی‌اکسیدان‌های آن نیز بیشتر است. ترکیبات آنتی‌اکسیدانی این میوه باعث کاهش فشارخون بالا، پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و حفظ کلسترول خوب خون می‌شود. اگر می‌خواهید آلزایمر و سرطان هم به سراغتان نیاید مصرف انگور قرمز را بیشتر کنید.

رنگ‌ها و توت‌‌ها

خانواده‌ی توت‌ها شامل بلوبری، توت‌فرنگی، توت‌سیاه، تمشک و شاتوت که همگی دارای رنگ‌های قرمز یا تیره‌تر هستند سرشار از آنتی‌اکسیدان می‌باشند. همچنین گوجه فرنگی نیز منبع خوبی برای جوانی پوست شماست.